Ładowanie Konfiguracji Stylów. Proszę czekać...

banner3

Godziny otwarcia Biura w dn. 22 kwietnia 2024 r. (poniedziałek)

W dniu 22 kwietnia 2024 r. (poniedziałek) Biuro TMHiZK będzie czynne w godzinach 11.00-14.00

Najbliższy odczyt już 16 kwietnia 2024 r. (2)

Jakub Jastrzębski (Muzeum Krakowa)

Secesja w architekturze Podgórza

Odczyty zdalne. Transmisja za pośrednictwem kanału YouTube w każdy wtorek o godz. 17.15- link

Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa

oraz

Muzeum Krakowa

zapraszają uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) i licealistów do udziału w kursie

MŁODZIEŻOWY UNIWERSYTET KRAKOWA
Blok tematyczny: "Tajemnice galicyjskiego Krakowa"

Partner kursów:

Gmina Miejska Kraków

 

W imieniu Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa i Muzeum Krakowa, zapraszamy uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) i ponadpodstawowych do udziału w bezpłatnych zajęciach przybliżających dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa. W trakcie tegorocznej edycji: „Tajemnice galicyjskiego Krakowa” uczestniczki i uczestnicy zapoznają się z najciekawszymi historiami, dowiemy się jak wyglądało m. in. życie codzienne w domu i szkole, co krakowianie jedli i jak się bawili, jak dbali o swoje zdrowie oraz spotkamy się z najwybitniejszymi krakowskim artystami. Nowością będą wizyty na wystawach w dwóch oddziałach Muzeum Krakowa: Krzysztoforach i Rydlówce. Spotkania będą odbywały się w niedziele (czasem wyjątkowo w sobotę), w godz. 11.15-12.15, w Sali Miedzianej Muzeum Krakowa, Rynek Główny 35.

Wykłady prowadzą nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz wykwalifikowani pracownicy merytoryczni Muzeum Krakowa i członkowie Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Warunkiem uzyskania dyplomu ukończenia kursu jest systematyczne uczestnictwo w zajęciach. Regulamin kursu, karta uczestnictwa oraz harmonogram zajęć tegorocznego bloku tematycznego są dostępne na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz Muzeum Krakowa: www.tmhzk.krakow.pl, www.muzeumkrakowa.pl

Partnerem kursu jest Gmina Miejska Kraków.

Zgłoszenia (i zapytania) prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunkiem uczestnictwa w Kursie jest wysłanie w formie elektronicznej formularza „Karty uczestnictwa w Kursie” oraz deklaracji RODO (oba dokumenty muszą być własnoręcznie podpisane przez rodzica/opiekuna).

Dokumenty do pobrania:
Harmonogram zajęć
Karta uczestnictwa
Klauzula informacyjna RODO
Regulamin kursu